Doprava zadarmo
Kód: 520 | Značka: JLM

JLM Benzínová dekarbonizačná sada

€54,80
Skladom (5 ks)

Komplexná dekarbonizácia benzínových motorov. Čistí celý palivový systém, vstrekovače, turbo, katalyzátor. Uvoľňuje zapečené piestne krúžky a výrazne znižuje trecí odpor v motore.

Kategória: Benzinové produkty
Hmotnosť: 1.7 kg

 Použitie sady

1. Do palivovej nádrže na 40 až 60 litrov benzínu, pridajte celý objem aditíva JLM Petrol Extreme Clean 1L. Môžete pridať pred tankovaním, alebo aj po natankovaní benzínu. Aditívum môže byť pridané do benzínu E5 aj E10. 

2. Aby sa dosiahol čo najlepší čistiaci efekt, doporučujeme jazdu vo vyšších otáčkach. Napríklad jazdou po diaľnici so zaradeným nižším prevodovým stupňom. Alebo svižnou jazdou tak, aby bol motor občasne vytáčaný do vyšších otáčok. Vďaka vyšším otáčkam dôjde k dobrému vyčisteniu EGR, turba (ak má) a celého výfukového systému.

3. Po vyjazdení celej nádrže s aditívom Extreme Clean vymeňte motorový olej s preplachom JLM Engine Oil Flush. Zahrejte motor na prevádzkovú teplotu (teplota oleja 90C) Vypnite motor a pridajte JLM Engine Oil Flush do motorového oleja pred výmenou oleja. Naštartujte a nechajte motor bežať na voľnobehu 15 minút. Ak je motor veľmi zanesený, alebo sú pripečené piestne krúžky, bude potrebné nechať motor bežať 20 - 25 min.  Potom vymeňte olej a olejový filter ako obvykle. Objem 250 ml preplachu Engine Flush je určený na 3 až 5L oleja. Ak je olejová náplň väčšia ako 5,5 litra, použite 2 balenie Engine Flush.

4. Do nového oleja nalejte keramickú ochranu motora Bortec. Keramika Bortec je najnovšej generácie ochrany motora, ktorá umožňuje motorovému oleju ešte lepšiu ochranu jednotlivých motorových komponentov a pomáha znižovať spotrebu paliva. JLM Bortec neobsahuje žiadne pevné častice. To znamená, že je úplne tekutý a ešte účinnejší, ako bežné prísady určené na minimalizovanie opotrebenia a trecieho odporu medzi pohyblivými časťami v spaľovacích motorov. Keramika Bortec môže byť použitá do nových aut, ktoré práve zišli z výrobnej linky a tak isto do motorov s vysokým nájazdom kilometrov.

 

Ako často dekarbonizovať?

Dekarbonizačnú sadu je možné použiť pri každej výmene oleja pri štandardných výmenných intervaloch po 10 až 15 tis. km. Táto sada je určená pre všetky benzínové motory s priamym aj nepriamym vstrekovaním benzínu. Je vhodná aj pre najnovšie benzínové motory s benzínovým filtrom pevných častíc GPF. Je veľmi vhodná aj pre staršie benzínové motory s turbom aj bez turba. 

 

Sada obsahuje

1x lievik na naliatie aditíva do nádrže
1x samolepka JLM

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Výrobca aditív JLM Lubricants vyvinul unikátny produktový sortiment pre profesionálov a spotrebiteľov v automobilovom priemysle. Každý výrobok bol vyvinutý podľa najvyšších štandardov a využíva najnovšie dostupné technológie aditív.
 
JLM Poskytuje produkty najvyššej kvality profesionálom v automobilovom priemysle. Cieľom produktov JLM  je udržiavať čo najnižšie hodnoty emisií CO2 a zabránniť opravám automobilov v dôsledku opotrebovania a poškodenia citlivých systémov.