Kód: J03170 | Značka: JLM

JLM GDI Injector Cleaner - čistič benzínových priamych vstrekov

€14,90
Skladom (>5 ks)

Unikátny čistič vstrekovačov priameho vstrekovania benzínu JLM GDI Injector Cleaner bol navrhnutý (patentovaná chemická formulácia) a vyrobený podľa najvyšších uznávaných štandardov, tak aby veľmi účinne riešil konkrétny problém so vstrekovačmi priameho vstrekovania paliva.

Kategória: Benzinové produkty
Hmotnosť: 0.3 kg
Problém s priamym vstrekovaním
Veľká výhoda nových motorov s priamym vstrekovaním je ich výkon, dobrá účinnosť a nízke hodnoty CO2. Tieto výhody ale netrvajú večne, ak nieje o motor dobre postarané. Vďaka prísnejším toleranciám mechanických častí a vyššej produkcii sadzí / častíc, sú systémy priameho vstrekovania náchylnejšie na znečistenie, čo má časom zásadný vplyv na ich účinnosť. Z praxe majitelia aut často riešia rozsvietenú kontrolku motora, citeľne znížený výkon, alebo zvýšenú dymivosť, čo môže viesť k problémom na STK pri emisnej kontrole.
 
Vlastnosti
- určené pre všetky benzínové motory s priamym vstrekovaním
- čistí vnútro benzínových vstrekovačov priameho vstreku
- excelentná účinnosť podložená testami
- redukuje emisie PN (častice), NOx (oxid dusíka), CO2 (oxid uhličitý)
- určené pre motory GDI, FSI, CGI, SIDI, TSI
- vhodné pre Euro 6/VI+ 
 
Použitie
- aditivuje 40 - 60L benzínu
- vlejte do nádrže pred, alebo po natankovaní
- môže byť použité pri každom tankovaní, alebo aplikujte pri vznikajúcich problémoch
 
 
Ako sa zbaviť sa nečistôt na vstrekovačoch paliva GDI
Predísť vzniku nečistôt na vstrekovačoch nieje tak jednoduché. Vstrekovače paliva sú vystavené nielen vysokej teplote, ale aj nečistotám zo spaľovacieho procesu, ktoré sa spečú na špičke vstrekovača a následné blokujú jeho otvory, ktoré majú priemer menší ako ľudský vlas. Riadiaca jednotka kompenzuje túto situáciu automatickým nastavením dávkovania paliva. Ak sa však dlhodobo odchýli dávkovanie paliva o 25% od typických hodnôt, tak sa pravdepodobne rozsvieti kontrolka chyby motoru a zníži sa výkon motoru.
 
Výzvou nieje len riešiť vzniknuté problémy ale aj zamedziť následnému opakovanému vzniku problému. Inovatívny výrobca JLM sa dokázal tejto výzve postaviť čelom a vyvinul vlastnú palivovú prísadu, ktorá úspešne rieši problém v motoroch s priamym vstrekovaním.
 
Laboratórne testy v Millbrook Proving Ground v Bedfordshire v Anglicku v roku 2019 dokázali, že čistič vstrekovačov GDI spoločnosti JLM poskytuje rýchlejšie a kompletnejšie čistenie, v porovnaní s inými technológiami čistiacich prostriedkov, ktoré sa zvyčajne nezameriavajú na problémy kontaminácie, ktoré spôsobujú technológie priameho vstrekovania..
 
Ukázalo sa, že účinné látky v GDI aditíve nielen odstraňujú nečistoty a zabraňujú následnej kontamináciu vstrekovača paliva, ale aj znižujú spotrebu paliva, ktorá sa počas testov znížila o 4%. Tak isto sa výrazne znížili emisie, čo zdôrazňuje environmentálny prínos pravidelného používania čističa GDI ako preventívneho opatrenia.
 

Prečo práve GDI čistič od JLM?

Sme presvedčení, že náš GDI čistič priamych vstrekovačov je najlepší na trhu, ale samozrejme nedokáže vyriešiť všetky problémy v moderných benzínových motoroch.

Jemné nečistoty v olejovej náplni obmedzujú pohyb piestnych krúžkov a spôsobujú netesnosť vo valcoch. Aby nedošlo k strate kompresie, tak najlepším riešením je preplach olejovej náplne s prípravkom JLM Engine Flush pri každej výmene oleja. 

Aj keď systém priameho vstrekovania paliva má tiež výhodu nižšej tvorby karbónu na sacích ventiloch a sedlách JLM GDI Injector Cleaner nedokáže vyčistiť upchaté sacie potrubia, ventil EGR a sedlá ventilov. Na tento účel spoločnosť JLM odporúča účinný čističa sania JLM Air Intake and EGR Cleaner ako údržbové aj preventívne opatrenie pre servisné opravy.

Vďaka novému aditívu na čistenie  benzínových vstrekovačov GDI, spolu s preplachom olejovej náplne JLM Engine Flush a prípravku na čistenie sania a EGR spoločnosť JLM Lubricants ponúkať servisom komplexný rad produktov na detoxikácie a čistenie benzínových motorov s priamym vstrekovaním.

 

Obr.: Laboratórne testy na reálnych motoroch ukázali vyčistenie vstrekovačov do 1h po pridaní aditíva JLM GDI Cleaner. Vstrekovače zostali zároveň naďalej čisté počas ďalších min 28h bežiaceho testu.

vysledok-laboratornych-testov-JLM-cistenie-benzinoveho-priameho-vstrekovania

 

Čo "hovoria" motory na palivo E10?

K problémom so zanesenými vstrekovačmi paliva prispieva ešte aj benzín E10 (s obsahom bio zložky - etanolu až 10 percent). Počiatočný problém je indikovaný zníženým výkonom a klepavým zvukom motoru. Použitie optimalizovanej technológie prísad GDI zabráni znečisteniu vstrekovačov, ktorá by mohla viesť až k zníženiu účinnosti motora na kritickú úroveň.

Vďaka novej a špičkovej technológii GDI aditíva je výkon motora spoľahlivo udržiavaný po celú dobu životnosti vozidla. Po aplikácii GDI aditíva sa odstránia nečistoty a celý vstrekovací systém bude udržiavaný v dobrej kondícii tak, aby mohol motor poskytnúť požadovaný výkon.

 

Animácia funkcie priame vstrekovania benzínu a priebehu čistenia vstrekovačov.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Výrobca aditív JLM Lubricants vyvinul unikátny produktový sortiment pre profesionálov a spotrebiteľov v automobilovom priemysle. Každý výrobok bol vyvinutý podľa najvyšších štandardov a využíva najnovšie dostupné technológie aditív.
 
JLM Poskytuje produkty najvyššej kvality profesionálom v automobilovom priemysle. Cieľom produktov JLM  je udržiavať čo najnižšie hodnoty emisií CO2 a zabránniť opravám automobilov v dôsledku opotrebovania a poškodenia citlivých systémov.