Kód: J06058 | Značka: JLM

JLM Air Intake & EGR Cleaner 500ml - čistič sania a EGR

€12,96
Skladom (>5 ks)

JLM čistič sania a EGR bol špeciálne vyvinutý na čistenie nahromadených sadzí a iných usadenín v systéme recirkulácie výfukových plynov (EGR). 

Kategória: Benzinové produkty
Hmotnosť: 0.6 kg
JLM čistič sania a čistič EGR čistí a chráni súčasti nasávacieho systému, ako sú sacie potrubie, ventil EGR a nasávacie ventily, ktoré sú zanesené výfukovými plynmi formou sadzí a iných usadenín. JLM čistič sania a čistič EGR rieši problémy s kolísajúcimi otáčkami pri voľnobehu.
 

Vlastnosti

- rychlo čistí systém recyklácie výfukových plynov EGR
- optimalizuje prísun nasávaného vzduchu do motoru
- zlepšuje výkon a akceleráciu motora
- redukuje výfukové plyny
- rozpúšta hrdzu, špinu a usadené sadze

- upravuje kolísanie otáčok motora pri voľnobehu

 
Návod na aplikáciu
1. Zahrejte motor
2. Odstráňte flexibilnú hadicu v systéme nasávania vzduchu. Umiestnenie hadice zívisí podľa toho, čo bude čistené:
- Nachádza sa medzi turbodúchadlom / medzichladičom a sacím potrubím (čistenie zberača nasávania vzduchu a prívodných ventilov)
- Pred turbodúchadlom (čistenie systému nasávania vzduchu pred turbokompresorom)
- Pred ventilom EGR (čistenie ventilu EGR), podľa toho, ktorý diel chcete čistiť.
 

Dôležité:
- Nestriekajte priamo cez medzichladič
- Pri aplikácii čistiaceho prostriedku JLM EGR môže dôjsť k zvýšeniu alebo zníženiu otáčok motora a môže dôjsť k zrážaniu naftového motora. Je to spôsobené pridaním kvapaliny a zmenou pomeru vzduch / palivo.

3. Spustite motor a nechajte bežať na voľnobehu.
4. Výrobok rozstrekujte v krátkych intervaloch 1 až 2 sekundy do sacieho potrubia. Po každom rozprašovaní sa môžu otáčky motora zvýšiť alebo znížiť; počkajte, kým sa znova stabilizujú otáčky motora.
5. Ak počas aplikácie klesnú otáčky motora, je ich potrebné zvýšiť, aby sa zabránilo zhasnutiu motora (až približne 2000 otáčok za minútu)
6. Ak v priebehu aplikácie vzrastajú otáčky motora alebo sa objavý klepanie motora, počas prevádzky nechajte motor na voľnobehu. Nepridávajte!
7. Pri niektorých vozidlách je aplikácia jednoduchšia s použitím dodatočnej predlžovacej trubice
8. Pokračujte, kým sa spotrebuje polovica produktu
9. Nechajte motor bežať na voľnobehu 2 minúty
10. Zastavte motor a znova pripojte prívodnú hadicu vzduchu.
11. Spustite motor a zvýšte otáčky motora približne 5 až 10 krát; neprekračujte 2500 otáčok za minútu alebo prejdite autom 3 až 5 km, aby ste pomohli uvoľniť všetok uhlík v systéme.
12. Pred vypnutím motora nechajte motor po dobu aspoň jednej minúty opäť voľnobeh.

UPOZORNENIE: NESTRIEKAJTE PRIAMO DO TURBA A INTERCOOLERUERU

 
 
Spaľovacie motory musia spĺňať čoraz prísnejšie požiadavky na životné prostredie, musia vypúšťať čoraz menej a menej škodlivé výfukových plynov, ako napríklad oxidy dusíka (NOx). Z tohto dôvodu výrobcovia automobilov neustále vyvíjajú nové pokrokové riešenia. Jedným z riešení je zníženie emisií škodlivých plynov pomocou recirkulácie výfukových plynov (EGR).
 
S recirkuláciou výfukových plynov sa časť výfukových plynov zachytí a presmeruje do spaľovacích komôr v motore. Špinavé výfukové plyny sa miešajú v motore s čerstvým nasávaným vzduchom. V dôsledku miešania sa množstvo kyslíka vo vstupnom vzduchu znižuje a spaľovacia komora je naplnená plynom, ktorý nepodlieha chemickej reakcii. Výsledkom toho je, že teplo, ktoré vzniká pri spaľovaní, musí byť rozptýlené na väčšiu hmotnosť a následne klesá teplota spaľovania. NOx sa vyskytuje najmä pri vysokých teplotách spaľovania. Pretože teplota spaľovania klesá pri aplikácii EGR, klesá aj množstvo NOx.
 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
T Avatar autora | 7.2.2019
Super mi to vycistilo EGR. Kolisali mi otacky pri volnobehu. Nastriekal som do sania a vyzera ze to poriesilo problem.
Výrobca aditív JLM Lubricants vyvinul unikátny produktový sortiment pre profesionálov a spotrebiteľov v automobilovom priemysle. Každý výrobok bol vyvinutý podľa najvyšších štandardov a využíva najnovšie dostupné technológie aditív.
 
JLM Poskytuje produkty najvyššej kvality profesionálom v automobilovom priemysle. Cieľom produktov JLM  je udržiavať čo najnižšie hodnoty emisií CO2 a zabránniť opravám automobilov v dôsledku opotrebovania a poškodenia citlivých systémov.
 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie