Kód: J03190 | Značka: JLM

JLM Direct Injector Valve Cleaner - čistič ventilov priameho vstrekovania

€16,70
Skladom (3 ks)
Čistič ventilov priameho vstrekovania od spoločnosti JLM je účinný odstraňovač vysokoteplotných zapečených usadenín na báze uhlíka, ktoré sa hromadia najmä v spaľovacích komorách motora a za ventilmi. Tieto špecifické vysoko teplotné nečistoty vznikajú v motoroch s priamym vstrekovaním (GDI) a hybridoch, ale trápia aj naftové motory, čo vedie k strate výkonu, efektivity a zníženej spoľahlivosti.
Kategória: Naftové produkty
Hmotnosť: 0.6 kg

Nevýhodou premiestnenia vstrekovačov paliva zo sania do spaľovacej komory pri motoroch s priamym vstrekovaním je to, že najmä sacie ventily nie sú omývané benzínom a dochádza k ich zanášaniu nečistotami. Dôsledkom kombinácii odvetrávania kľukovej skrine a usadenín z recirkulácie výfukových plynov sa karbón rýchlo hromadí aj vo vstupe sania vzduchu a značne dusí motor. Keďže sú tieto karbónové usadeniny pri vstupe do hlavy valcov vystavené vyšším teplotám, pripekajú sa na povrch, čo komplikuje ich odstránenie.

Čistič ventilov priameho vstrekovania od JLM je jeden zo sady veľmi účinných produktov na odstránenie škodlivých uhlíkových usadenín, ktoré postihujú moderné motory. Na dosiahnutie najlepších výsledkov doporučujeme používať spolu s aditívom na čistenie vstrekovačov GDI od spoločnosti JLM (len pre benzínové motory) a sprejom na čistenie EGR a nasávania vzduchu (benzín aj naftu) od spoločnosti JLM. 

 

Vlastnosti
- Určené pre benzínové a naftové motory s priamym vstrekovaním
- vhodné pre hybridné motory
- Špeciálne zloženie pre vysokoteplotné karbónové usadeniny
- Obnovuje efektivitu motora
- Čistí ventily, spaľovacie komory a korunky piestov
 
Ľahko použiteľný sprej JLM Direct Injection Valve Cleaner - čistič ventilov priameho vstrekovania obsahuje špeciálne čistiace povrchovo aktívne látky, ktoré uvoľňujú a odstraňujú pripečený uhlík efektívnejšie ako alternatívne produkty, ktoré sa spoliehajú len na rozpúšťadlá. Keď čistiaci roztok prechádza do motora, chemické zloženie nie je agresívne a je neškodná pre filtre pevných častíc a katalyzátory.
 
JLM čistič ventilov priameho sania čistí nielen ventily, ale aj celú spaľovaciu komoru. Výsledkom je zvýšená účinnosť motora a znížené emisie výfukových plynov, najmä oxidu uhoľnatého (CO) a uhľovodíkov (HC), ktorých výhodou je lepší výkon pri studenom štarte.
 
Spôsob použitia
Tento produkt je určený len na profesionálne použitie!
 
Spoločnosť JLM navrhla svoj čistič ventilov priameho vstrekovania pre jednoduché použitie. Namiesto toho, aby vyžadoval priamy prístup k sacím traktom hlavy valcov, produkt vstupuje do nasávania vzduchu zohriateho motora, čím sa predchádza rozsiahlej demontáži.
 
Sprej pretrepávajte aspoň dve minúty a sprej nasmerujte do prívodu v malých dávkach nepresahujúcich tri sekundy. Nikdy nedovoľte, aby čistič prechádzal cez medzichladič ani nevnikal do vlnitých/spletených gumových hadíc, ktoré môžu spôsobiť hromadenie roztoku.
 
Vyberte najlepší prístupový bod, kadiaľ budete aplikovať prípravok a postupujte takto:
1. Naštartujte motor, uistite sa, že má normálnu prevádzkovú teplotu a nechajte ho bežať pri voľnobežných otáčkach.
2. Produkt striekajte v krátkych intervaloch (cca 3 sekundy) do sacieho potrubia. Otáčky motora sa môžu zvýšiť alebo znížiť s každou aplikáciou. Pred opätovným striekaním nechajte otáčky motora stabilizovať.
3. Ak sa otáčky motora zvýšia alebo spozorujete klepanie/cvakanie/cinkanie, prestaňte striekať a nechajte motor bežať na voľnobeh. Nestláčajte plynový pedál.
4. Keď miniete polovicu objemu spreju, nechajte motor bežať na voľnobeh ďalšie dve minúty, potom opäť pokračujte.
5. Keď sa aerosól minie, nechajte motor bežať na voľnobeh ďalšie dve minúty.
6. Zastavte motor a znovu namontujte sací systém.
7. Znova naštartujte motor a krátko zvýšte otáčky na 2 500 ot./min. a znova ho nechajte bežať na voľnobeh. Opakujte 10x. Prípadne sa vydajte na krátku jazdu 5-8 km.
8. Pred zastavením motora ho nechajte opäť bežať na voľnobeh aspoň jednu minútu.
9. JLM Čistič ventilov priameho vstrekovania by sa mal používať v dobre vetranom priestore. Používajte rukavice aj ochranu očí.
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Výrobca aditív JLM Lubricants vyvinul unikátny produktový sortiment pre profesionálov a spotrebiteľov v automobilovom priemysle. Každý výrobok bol vyvinutý podľa najvyšších štandardov a využíva najnovšie dostupné technológie aditív.
 
JLM Poskytuje produkty najvyššej kvality profesionálom v automobilovom priemysle. Cieľom produktov JLM  je udržiavať čo najnižšie hodnoty emisií CO2 a zabránniť opravám automobilov v dôsledku opotrebovania a poškodenia citlivých systémov.