Doprava zadarmo
Kód: 514 | Značka: JLM

JLM Naftová dekarbonizačná sada

€67,90
Skladom (>5 ks)

Komplexná dekarbonizácia naftových motorov. Čistí celý palivový systém, vstrekovače, turbo, katalyzátor. Uvoľňuje zapečené piestne krúžky a výrazne znižuje trecí odpor v motore.

Kategória: Naftové produkty
Hmotnosť: 1.7 kg

 Použitie sady

1. Do palivovej nádrže na 50 až 70 litrov nafty, pridajte celý objem aditíva JLM Diesel Extreme Clean 1L. Môžete pridať pred tankovaním, alebo aj po natankovaní nafty. Aditívum môže byť pridané aj do prémiovej nafty. 

2. Aby sa dosiahol čo najlepší čistiaci efekt, doporučujeme jazdu vo vyšších otáčkach. Napríklad jazdou po diaľnici so zaradeným nižším prevodovým stupňom, tak aby mal motor cca 3000 ot./min. Alebo svižnou jazdou tak, aby bol motor občasne vytáčaný cez 3000 ot./min. Výrobca doporučuje takúto jazdu vo vyšších otáčkach aspoň po dobu 30 min. s aditívovanou naftou.  Nie je nutné jazdiť vo vyšších otáčkach 30 min. bez prerušenia. 

3. Po vyjazdení celej nádrže s aditívom Extreme Clean vymeňte motorový olej s preplachom JLM Engine Oil Flush. Zahrejte motor na prevádzkovú teplotu (teplota oleja 90C) Vypnite motor a pridajte JLM Engine Oil Flush do motorového oleja pred výmenou oleja. Naštartujte a nechajte motor bežať na voľnobehu 15 minút. Ak je motor veľmi zanesený, alebo sú pripečené piestne krúžky, bude potrebné nechať motor bežať 20 - 25 min.  Potom vymeňte olej a olejový filter ako obvykle. Objem 250 ml preplachu Engine Flush je určený na 3 až 5L oleja. Ak je olejová náplň väčšia ako 5,5 litra, použite 2 balenie Engine Flush.

4. Do nového oleja nalejte keramickú ochranu motora Bortec. Keramika Bortec je najnovšej generácie ochrany motora, ktorá umožňuje motorovému oleju ešte lepšiu ochranu jednotlivých motorových komponentov a pomáha znižovať spotrebu paliva. JLM Bortec neobsahuje žiadne pevné častice. To znamená, že je úplne tekutý a ešte účinnejší, ako bežné prísady určené na minimalizovanie opotrebenia a trecieho odporu medzi pohyblivými časťami v spaľovacích motorov. Keramika Bortec môže byť použitá do nových aut, ktoré práve zišli z výrobnej linky a tak isto do motorov s vysokým nájazdom kilometrov.

 

Ako často dekarbonizovať?

Dekarbonizačnú sadu je možné použiť pri každej výmene oleja pri štandardných výmenných intervaloch po 10 až 15 tis. km. Tá to sada je určená pre všetky naftové motory najnovších generácií s DPF filtrom. Je veľmi vhodná aj pre staršie naftové motory s turbom aj bez turba. 

 

Sada obsahuje

1x lievik na naliatie aditíva do nádrže
1x samolepka JLM

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Výrobca aditív JLM Lubricants vyvinul unikátny produktový sortiment pre profesionálov a spotrebiteľov v automobilovom priemysle. Každý výrobok bol vyvinutý podľa najvyšších štandardov a využíva najnovšie dostupné technológie aditív.
 
JLM Poskytuje produkty najvyššej kvality profesionálom v automobilovom priemysle. Cieľom produktov JLM  je udržiavať čo najnižšie hodnoty emisií CO2 a zabránniť opravám automobilov v dôsledku opotrebovania a poškodenia citlivých systémov.