Kód: J04855 | Značka: JLM

JLM Brake Fluid DOT 4 LV 1L - brzdová kvapalina - znížený bod tuhnutia

€12,90
Skladom (1 ks)
Brzdová kvapalina DOT 4 LV - Low Temperature -  nehustne ani pri veľmi nízkej teplote -40°C. Kvapalina je ideálna pre auta vybavené systémom ABS a ESP.  Táto vlastnosť brzdovej kvapaliny JLM LV zaručuje, že aj pri nízkych teplotách je odozva brzdového pedálu výrazne kratšia a brzdový systém môže okamžite reagovať.
 
Kategória: Servisné produkty
Hmotnosť: 1.1 kg
Brzdová kvapalina je veľmi dôležitým prvkom v automobiloch, pretože priamo súvisí s bezpečnosťou cestnej premávky. Zároveň asistenčné systémy ako je ABS a ASR sú stále zložitejšie a veľmi citlivé na kvalitu brzdovej kvapaliny. Preto je kvalita brzdovej kvapaliny veľmi rozhodujúca. Kvapalina určené pre brzdové a spojkové systémy JLM Brake Fluid LV DOT 4 spĺňa najvyššie požiadavky určené automobilovým priemyslom. 
 
Brzdové kvapaliny obsahuje prísady, ktoré môžu viazať na seba vodu.  Následne to vedie k tomu, že kvapalina sa začne variť čo veľmi výrazne znižuje brzdový účinok. Brzdové kvapaliny majú štandardne stanovený bod varu na 230 °C. Výrobcovia aut ale postupne prechádzajú kvôli bezpečnosti na vyšší bod varu a to 260 °C. 
 
Preto brzdová kvapalina JLM Brake Fluid DOT 4 LV  má bod varu 267°C. Jedná sa o vysoko kvalitnú brzdovú kvapalinu, ktorá nielen spĺňa, ale aj presahuje normu ISO 4925 Trieda 6. Kvapalina tiež spĺňa aktuálne medzinárodné štandardy U.S. FMVSS No. 116 DOT 3, DOT 4 SAE J 1703, SAE J1704 a ISO 4925 (triedy 3 & 4). Kvapalina je miešatelná s inými kvapalinami, ktoré spĺňajú tieto normy.
 
Vďaka prísadám, ktoré spôsobujú, že kvapalina JLM Brake Fluid LV nehustne ani pri veľmi nízkej teplote, je tento produkt ideálny pre auta vybavené systémom ABS a ESP. Táto vlastnosť brzdovej kvapaliny JLM LV zaručuje, že aj pri nízkych teplotách je odozva brzdového pedálu výrazne kratšia a brzdový systém môže okamžite reagovať.
 
 
Vlastnosti
- vynikajúca viskozita aj pri nízkych teplotách až do -40°C
- mokrý bod varu 276°C
- suchý bod varu 172°C
- ideálna kvapalina pre asistenčné systémy ESP, ASR
- určená pre brzdové a spojkové systémy
- určená pre osobná autá, nákladné autá a motocykle
 
Špecifikácie a normy
- DOT 4
- môže byť použitá tam kde je požadovaná norma DOT 3
- ISO 4925 Trieda 3,4,6
- SAE J 1703, J1704
- U.S. FMVSS No. 116
- objem 1000 ml
 
 
Upozornenie
- pri výmene brzdovej kvapaliny dodržiavajte doporučenie výrobcu
- kvapalinu udržiavajte čistú
- zabezpečte, aby sa do kvapaliny nedostala voda
- nečistoty, vlhkosť, olej, nafta v brzdovej kvapaline môžu spôsobiť chybnú funkciu brzdového systému
- kvapalinu skladujte uzavretú iba v originálnom obale
 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Výrobca aditív JLM Lubricants vyvinul unikátny produktový sortiment pre profesionálov a spotrebiteľov v automobilovom priemysle. Každý výrobok bol vyvinutý podľa najvyšších štandardov a využíva najnovšie dostupné technológie aditív.
 
JLM Poskytuje produkty najvyššej kvality profesionálom v automobilovom priemysle. Cieľom produktov JLM  je udržiavať čo najnižšie hodnoty emisií CO2 a zabránniť opravám automobilov v dôsledku opotrebovania a poškodenia citlivých systémov.